Knygų mugės intriga: kas slėpsis už žodžių Turiu tau laiko?

„Skubu“, „Nespėsiu“, „Nepyk, gal kitą kartą“ – laiko neturėjimas tapęs kone sėkmės sinonimu. Tačiau katalikiška žiniasklaida į šiųmetinę Knygų mugę eina garsiai pasakyti kiekvienam - „Turiu tau laiko“.

Tai reiškia, kad Katalikiškos žiniasklaidos svetainėje visas mugės dienas laiko asmeniniams pokalbiams gyvenimo ir tikėjimo klausimais lankytojams paskirs kunigai bei broliai ir seserys vienuoliai.

„Bažnyčioje vietoj ankstesnių susitikimų su pastoriumi arba kunigu atsirado galimybė – ir tuo dera pasidžiaugti – įvairiems susitikimams ir pokalbiams, kurių forma ir turinys gali priklausyti nuo žmonių, aplinkybių ir poreikių. Į kunigą nebesikreipiama vien dėl išpažinties arba į pastorių tik dėl rimtos priežasties. Tokie susitikimai padeda iš arčiau stebėti gyvenimo įvykius ir kelti egzistencinius klausimus. Neretai atsitiktinis žmogaus ir pastoriaus arba kunigo pokalbis išauga į pasidalijimą esminiais klausimais, susijusiais su asmeniniu, šeimos, profesiniu, dvasiniu gyvenimu“, – rašo Jean-Philippe Calame ką tik pasirodžiusioje lietuviškai knygoje „Atpažinti sandoros Dievą“ (Magnificat leidiniai).

Būtent pokalbis yra vienas pagrindinių dvasinio palydėjimo įrankių. Kalbėdamiesi mes kuriame savo pasaulį, užmezgame ryšius su kitais ir tik kalba, ypač gimtąja, galime atskleisti egzistencinius dalykus, kurie teikia mūsų gyvenimui prasmę. „Jau turime patirties, kad žmonėms tinka ir patinka ši akcija. Sulaukiame daug žmonių, kurie atsineša savo džiaugsmus, skausmus, istorijas ir klausimus“, – sakė šios akcijos sumanytoja Kauno arkivyskupijos sielovados projektų vadovė Vaida Kneižienė. 

Tokiems susitikimams ir jaukiems pokalbiams padės ir Katalikiškos žiniasklaidos svetainės interjeras, kurį sukurti padėjo kūrybinga interjero architektė dr. Lina Preišegalavičienė. „Svetainė vis dar asocijuojasi su jaukumu ir bendryste, todėl ir šioje svetainėje bus galima rasti visus jai būtinus atributus – minkštą baldų dalį, valgomąjį stalą, ekraną, kuriame pasakojama istorija, ir žurnalus bei knygas, kurias bus galima skaitinėti prisėdus prie svetainėje esančio stalo, o jeigu sudomins, čia pat juos ir įsigyti“, – pasakojo interjero architektė.   

Tikriausiai į mūsų svetainę užsuktų ir pats Jonas Mekas, kurio mintys puikiai atspindi pagrindinę jos idėją: „Visi nori tik į priekį eiti. Bet, aš manau, šiandieną yra daug gudriau eit atgal. Žiūrėt, ieškot, ką praradom. Ką praradom su savo visa „pažanga“. O praradom ne tik daug: galimas daiktas, kad mes esam praradę viską: orą, vandenį, žemę, upes, upelius, medžius, gėles, dainas, nekaltumą, tikėjimą į viską, kas šventa. Labai lengva eiti į priekį: nereikia galvoti, nes eini su minia: su televizija, su technologija, kompiuteriais, Amerika… Eini į priekį ne su galva, bet tik kad kiti jau eina į priekį. Aklai, kaip visos avys eina, taip ir aš einu… Bet viena avis ėjo prieš srovę, atgal… į senas, žalias pievas…“[*]

BAŽNYČIOS KRONIKOS FONDO RENGINIAI

Vaikų scena
20 d. 16 val.
Teatralizuotas pasirodymas pagal Antano Saulaičio knygą „Kaip pradėti tikėti?“. Dalyvauja: Giedrė Kederytė, Miglė Remeikaitė, kunigas Antanas Saulaitis.

1.2 salė
20 d. 17 val.
Knygos „Tėvo Stanislovo Žodis“ pristatymas. Dalyvauja: vyskupas Jonas Kauneckas, kunigas Vincentas Tamošauskas, Regina Galvanauskienė.

3.2 salė
21 d. 14 val.
„Ateičiai – 110. Kas mes esame? Ką aplink save matome? Kokie mūsų tikslai šiandien?“ Dalyvauja: Vygantas Malinauskas, Vidmantas Valiušaitis, Linas Braukyla, Karolina Sadauskaitė.

3.1 salė
22 d. 12 val.
Diskusija „Ar knygos gali pakeisti dvasinį vadovą?“. Dalyvauja: vyskupas Kęstutis Kėvalas, kunigas Saulius Bužauskas, moderatorius – Ridas Jasiulionis.

Renginiai stende 3.11:

21 d. 17.00–18.00 val. Su skaitytojais susitiks ir autografus dalins knygos „Kaip pradėti tikėti?“ autorius kunigas Antanas Saulaitis.

21 d. 18.30–19.30 val. Susitikimas su Evangelikų Reformatų Bažnyčios dvasininku, dvasiniu palydėtoju Jean-Philippe Calame knygos „Atpažinti sandoros Dievą“ autoriumi.

23 d. 12.00–14.00 val. Žurnalo „Bitutė“ kūrybinės dirbtuvės 9-14 m. vaikams: jaunųjų žurnalistų mokykla.

Fondo „Bažnyčios kronika“ katalikiškos žiniasklaidos svetainė įsikurs Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, Laisvės prospektas 5, vasario 20-23 dienomis, 3 salėje, 3.11 stende.

 

Bažnyčios kronikos fondo informacija