Kardinolo viešnagė stovykloje „Mes – Lietuvai“

Kiekvieną vasarą Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga organizuoja vaikų ir jaunuolių vasaros stovyklą „Mes – Lietuvai“, kurios metu ugdomas jaunimo patriotiškumas ir pareiga ginti Tėvynę, skatinamas domėjimasis Lietuvos istorija. Stovykloje jaunuoliai susitinka su Lietuvą kūrusiais asmenimis, išgirsta įdomius pasakojimus ir pranešimus iš istorikų, signatarų ir kitų profesionalų lūpų, susitinka su žymiais šalies žmonėmis. 

2022-uosius Seimas paskelbė Kronikos metais, todėl, šiais metais, į birutiečių organizuojamą stovyklą Kernavėje buvo pakviestas kardinolas Sigitas Tamkevičius, kad vaikai iš pirmų lūpų išgirstų apie Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos reikšmę pilietinio pasipriešinimo istorijoje. Susitikimas buvo jaukus. Kardinolas stovyklautojams pasakojo apie Kronikos leidybą, parodė tikrą Kronikos rankraštį. Vaikai klausinėjo, kaip jautėsi Kardinolas leisdamas pogrindinį leidinį. Kardinolas dalinosi, kokios mintys sukdavosi galvoje, kai būdavo suimami jo bendražygiai.  

LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga rūpinasi karių šeimomis, tarptautinėse misijose tarnaujančių karių šeimų gerove, telkia labdarą ir teikia paramą karių šeimoms, sužeistų ir mirusių karių šeimoms, skatina ir rūpinasi jaunosios kartos ugdymu, kuris paremtas patriotiškomis vertybėmis ir pareiga ginti Tėvynę bei saugoti Lietuvos nepriklausomybę, puoselėja lietuviškus šeimos papročius ir tradicijas, ugdo visuomenės pagarbą Lietuvos kariuomenei, saugo jos istorinį atminimą ir paveldą.

Parengta pagal https://www.birutietes.lt , 2022 m. liepa