Wall Street Journal apie Lietuvos Katalikų Bažnyčios kroniką

Vienas iš įtakingiausių pasaulio verslo ir ekonomikos periodinių leidinių 𝐖𝐚𝐥𝐥 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐞𝐭 𝐉𝐨𝐮𝐫𝐧𝐚𝐥, kuris leidžiamas nuo 1889 m., publikavo žymaus JAV rašytojo, teologo bei žmogaus teisių gynėjo George‘o Weigelio straipsnį apie Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kroniką. Wall Street Journal, tai leidinys turintis daugiau nei 3,5 milijono skaitytojų visame Pasaulyje.

„Tironai negali pakęsti tiesos. Štai kodėl V. Putino Rusija užtvindo pasaulinę informacinę erdvę melu apie savo invaziją į Ukrainą. Ir todėl Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos 50-osios metinės yra tinkamas metas susimąstyti apie išlaisvinančią tiesos sakymo galią, kad ir kiek tai kainuotų,” – sako George Weigel.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija, 2014 m., teksto autorių George‘ą Weigelį, apdovanojo garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“ už demokratinių vertybių ir žmogaus teisių gynimą.

Lietuvos sovietinės okupacijos metais, remdamasis Kronikos skelbta informacija, G. Weigelis kartu su Lietuvių informacijos centru padėjo įsteigti Lietuvos katalikų religinės laisvės pakomisę JAV Senate ir Atstovų rūmuose. Ji teikė informaciją JAV Kongrese žmogaus teisių pažeidimų TSRS klausimais, prasidėjus Atgimimui, organizavo buvusių politinių kalinių susitikimus su aukštais JAV pareigūnais.

Dėkojame, p. Gintei Damušytei ir p. Viktorui Nakui, už rūpestį dėl straipsnio pasirodymo užsienio spaudoje.

2022 m., kovas